Je to již skoro rok,kdy se začal  formovat a později i vznikl v Chodově nový team sportovního karate.

U jeho zrodu stáli trenéři  A.Lochschmidtová,B.Žemličková,M.Boguský,J.Nosál a D.Pekuniak.Na konci června 2015 tak vznikl zapsaný spolek s názvem „Champions team“ ke kterému se připojily teamy Budo Nová Role a Budo Horní Slavkov,který vede trenér J. Votrubec.

Hned v podzimní sezoně 2015 se dařilo novému teamu velmi dobře a až na jeden závod ,vždy na soutěžích obsazoval první místa v teamech .V průběhu prvních měsíců  2016 se k tomuto teamu přidal ještě Karate DDM Ostrov a nyní tedy Champions team působí v Chodově,Nové Roli,Horním Slavkově a Ostrově nad Ohří.

Myslím,že  v Chodově má své sídlo historicky nejpočetnější a po stránce dosažených výsledků,jak na poli domácím,ziskem mnoha titulů mistrů republiky,tak zahraničním s několika tituly mistrů Evropy a mistrů světa, kterých dosáhl v roce 2015 také nejúspěšnější team karate

Také  začátek roku 2016 je pro team zatím velmi úspěšný.

První závod,kterého jsme se zúčastnili byla VC Horního Slavkova CAOKK se ziskem 59 medailí při startu 33 členů což je v průměru 1,8 medaile na závodníka,nikdo se nám se nám ani nepřiblížil....

Následovalo první kolo krajské ligy mládeže,které se konalo v Klatovech.Přesto,že se soutěže nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit kompletní team opět jsme byli nejlepší,se ziskem 5 zlatých 5 stříbrných a 2 bronzových medailí.

Další závod bylo Mezinárodní mistrovství ČR CAOKK v Sokolově při účasti 25 oddílů  z ČR i zahraničí a 478 startech ve velmi silné konkureci náš téměř kompletní team nenašel přemožitele a se ziskem 28 zlatých 26 stříbrných a 7 bronzových medailí se stává Champions team králem soutěže.

Pro další soutěže se musel team rozdělit.V Plzni se 3.4 konalo II.kolo krajské ligy mládeže a v německém Norimberku mistrovství Evropy.Na krajskou ligu vyrazila mladší část teamu a naši členové tuto soutěž opět  zcela ovládli. Zisk 7 zlatých 7 stříbrných a 6 bronzových medailí nás zařadil na místo nejúspěšnějšího teamu.

Současně s boji v krajské lize bojovala druhá část Champions teamu v Norimberku o tituly mistrů Evropy JKA .I tady si vedli výtečně. Team dorostenek vybojoval titul mistrů Evropy  a v jednotlivcích svým výkonem dosáhl na zlato i D.Pekuniak

V dubnu jsme vyjeli na velmi prestižní soutěž do slovenského hlavního města Bratislavy.Zde se 16.4  konal Slovakia Open což je vrcholný turnaj karatistů na slovensku účast 6 států a téměř 700 startů to je rozsah tohoto turnaje.Náš Champions team opět zabojoval,tentokrát pod hlavičkou CAOKK  a získal 23 zlatých,14 stříbrných a 8 bronzových medailí.

Hned týden na to jsme se zúčastnily v Domažlicích soutěže s názvem Chodský pohár. A také zde jsme zcela ovládli soutěž ziskem 30 medailí z toho 11 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových.

Další úspěšné tažení Champions teamu, startující za CAOKK (Českou asociaci okinawského karate a kobuda), se tentokrát událo 8. května v polském Štětíně. Světový pohár WUKF pod názvem Polish Open naši čeští karatisté pod vedením reprezentačního coache karate Miroslava Boguského doslova vyluxovali. A na samém závěru soutěže byla česká výprava složená ze zástupců Champions teamu oceněna, jako nejlepší výprava Polish Openu.Tato akce byla opravdu vydatná. Zúčastnilo se 12 států: ČR, Egypt, Anglie, Německo, Belgie, Brazílie, Maďarsko, Rumunsko, Alžír, Polsko, Itálie a Rusko. Takže není pochyb o tom, že účast startujících byla opravdu hojná. Za CAOKK zde startovalo 17 závodníků a vybojovali více, jak dvojnásobek medailí. Přesně  21 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových medailí.

Celkem tedy za 5 měsíců roku 2016 získal Champions team 284  z toho 133 zlatých,94 stříbrných a 57 bronzových